Vánoce - nic není jak bývávalo, nic není jako dřív

18. prosince 2011 v 18:42 | Pája |  Milý deníčku...
16. - 18. 12. 2011
Praha, každoroční výlet do Prahy.
Rok od roku je to horší a horší. Nechápu jak je to možné, mělo by být všechno lepší, vymakanější, prostě krásnější. To, že zatím nenapadnul sníh, to je dáno globálním oteplováním, ale to, jaká je nálada lidí, nebo výzdoba města, to se dá ovlivnit!
Při pohledu na vánoční stromeček na Staroměstském nám. se mi chtělo zakřičet: "Sakra, co to je ?" ... Něco tak příšerného jsem snad ještě nikdy neviděla. Stříbrno-zlatá výzdoba, na špici koule s hvězdou (jak kdyby pravoslavný symbol - no prostě děs - čímž neurážím náboženství, ale ten styl výzdoby). Žeby byla nějaká vánoční nálada ? Ani náhodou. Možná s tím má co dělat sníh, protože prostě ten k Vánocům patří. Stejně - je to na nic, ty Vánoce, kt. si pamatuji z dětství jsou už dávno pryč :( Docela mě to mrzí, ale na druhou stranu - musela jsem s tím počítat.

Měla jsem strašnou radost, když jsem zjistila, že jsem schopna něco pochytit z Němčiny. V metru s náma jely dvě holčiny a byly to pravděpodobně Němky (možná Rakušanky, nevim). Bavily se o Vánocích, ze začátku jsem tomu moc nevěnovala pozornost, ale potom jsem se snažila porozumět a docela jsem se u toho bavila :D Protože jsem se dozvěděla, že taky řeší, co dát příteli k Vánocům. Potom tam jedna vyprávěla rozhovor mezi ní a jejím bratrem :D a z toho vyplynulo, že on na dárek zapomněl (nevím komu, ale někomu zapomněl koupit dárek :D). Pak se bavily o tom, co dát tatínkovi k Vánocům a ta jedna mu koupila Sportovní oblečení :D .. (Hustý, co se všechno v metru nedozvíš :D)

Mission imposible je BROSKVOVINA ne entou :D ale dobře jsme se pobavily :D
P*
 


Komentáře

1 Naty (ty vieš :D ) Naty (ty vieš :D ) | 18. prosince 2011 v 21:34 | Reagovat

Páji, tento článok je presne aj mojím názorom, pretože si myslím to isté čo aj Ty. Vianoce už nie sú to čo bývavali. Jednoducho je to dnes už úplne iné. Každým rokom sa to zhoršuje. Už sa vôbec nebere ohľad na tú duchovnú stránku Vianoc, ale iba na tú materiálnu. Darčeky, darčeky, darčeky.. Najviac ma štvú blízki priatelia a rodina, ktorá sa ma píta s otázkou "Čo si praješ na Vianoce?" Veď darček nie je o tom, ako je veľký alebo tak, ale o tom, ako je originálny, ako ťa vie prekvapiť a podobne. Veľmi rada riešim také tie dievčenské problémy ohladom darčekov a podobne ( :D :D :D :D ) ale naopak neznášam také otázky, že či si želáš na Vianoce. Veď ako by som im to povedala, síce by oni vedeli, čo kúpiť, ale ja by som nebola vôbec prekvapená, čo na mňa čaká pod stromčekom a rok čo rok by sa táto duchovnosť zanedbávala. Myslím si, že my sa navzájom zničíme... nechcem to brať až tak vážne, ale povedzme si, nie je to pravda?

2 Natynek Natynek | Web | 30. prosince 2011 v 21:23 | Reagovat

Hádaj kto sa vrátil späť na blog? :-D

3 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 23:55 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.